Pedały rowerowe SPD-SL SHIMANO PD R550G Czarne

Pedały rowerowe SPD-SL SHIMANO PD R550G Czarne

EPDR550LD

Nowy

264,00 PLN

Pedały rowerowe SPD-SL SHIMANO PD R550G Czarne przeznaczone są dla rowerzystów... Czytaj więcej

Więcej szczegółów

Pedały rowerowe SPD-SL SHIMANO PD R550G Czarne

SPD to zintegrowany system buta i pedału. Pozwala on na przenoszenie energii  rowerzysty na system napędowy roweru w taki sposób, by w pełni wykorzystać siłę mięśni kolarza, zarówno podczas naciskania na pedały jak i podczas podnoszenia ich w górę. Właśnie zwiększenie efektywności pedałowania było jenym z celów, jaki towarzyszył inżynierom SHIMANO przy projektowaniu pedałów rowerowych SPD. Pedały zatrzaskowe cechuje łatwość i prostota wpięcia i wypięcia buta, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo rowerzysty. Przy pedałach platformowych stosuje się, dla uzyskania większej efektywności pedałowania, tzw. noski. Mają one jednak tą wadę w odróżnieniu od pedałów z systemem SPD, że nie można w błyskawiczny sposób, w razie zaistnienia niebezpiczeństwa, wypiąć z nich nogi. Obecnie istnieje kilka konkurencyjnych do SHIMANO rozwiązań szybkiego wpinania i wypinania obuwia z rowerowych pedałów. Na przykład system opracowany przez firmę Cranc Brothers pozwala na wpięcie się z czterech stron a nie jak to ma miejsce w innych systemach z dwóch stron.
Regulacji siły wypięcia się buta rowerowego dokonuje się za pomocą śrub. Osie pedałów SPD itp. wykonane są podobnie jak w pedałach platformowych ze stali chromowo molibdenowej, bądź z tytanu w droższych wersjach tego typu pedałów rowerowych.

Cechy produktu PD R550G:

  • Korpus wykonany z kompozytu
  • Szeroka platforma ułatwiająca efektywne przekazywanie siły
  • Większy element docelowy ułatwiający wpinanie
  • Oś wyposażona w uszczelnione łożyska
  • 9/16"
  • Waga 310g
  • W komplecie bloki SH SM11 
  • Kolor - czarny

Napisz opinię

Pedały rowerowe SPD-SL SHIMANO PD R550G Czarne

Pedały rowerowe SPD-SL SHIMANO PD R550G Czarne

Pedały rowerowe SPD-SL SHIMANO PD R550G Czarne przeznaczone są dla rowerzystów szosowych. Cechuje je szeroka platforma mająca wpływ na stabilność stopy. Ten wysokiej klasy model posiada elegancki wygląd i jak na pedały zatrzaskowe przystało, można w nim regulować wpięcie i ustawienie naprężeń. PD R540 posiada wszystkie cechy najlepszych pedałów rowerowych typu SPD marki SHIMANO.
4623951-1521305442.png

MOŻLIWOŚĆ ZWROTU

Respektujemy wszelkie wymogi prawne regulujące sprzedaż zdalną. Dotyczy to także możliwości dokonania zwrotu nie używanego produktu bez podania przyczyn.

9297361-1521305442.png

TERMINOWOŚĆ DOSTAW

Jeżeli zakupiony przez Państwa produkt jest w magazynie, wysyłka następuje w ciągu 24h. W przypadku braku produktu w magazynie, bądź niemożności wysłania go w przeciągu 24 h, każdorazowo termin dostawy ustalamy wspólnie i za zgodą klienta.

9580355-1521306217.png

GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Wszystkie rowery znajdujące się w ofercie handlowej Damelo są najwyższej jakości. Gwarancją objęte są zarówno rama jak części.