Zapięcia rowerowe

Zapięcia rowerowe stanowią ważny element komfortu użytkowania roweru każdemu rowerzyście. Coraz popularniejszy środek transportu miejskiego, jakim jest rower powniem być zabezpieczany podczas postoju, tak aby jego właściciel nie musiał się martwić, pozostawiając go bez nadzoru. Powszechnie uznaje się, że inwestycja w zabezpieczenie powinna stanowić ok 10% wartości roweru, jednak każdy rowerzysta sam może dokonać wyboru spośród szerokiej oferty. Klienci, w zależności od potrzeb, mogą użyć zapięć rowerowych typu u-lock, blokad koła, składanych zapięć rowerowych, łańcuchów rowerowych i linek rowerowych, linek stalowych czy też nawet zapięć pancernych. Za ważne należy uznać, że nowoczesne zabezpieczenie roweru, pełniąc swą funkcję, jest całkowicie bezpieczne dla roweru - ich używanie nie grozi uszkodzeniem lakieru czy też np. chromowania. 
Do najmocniejszych należą u-locki i raczej nie ustępujące im co do poziomu zabezpieczenia szekle, które w większości modeli są odporne nawet na rozginanie. Najpopularniejszym zaś pozostaje łańcuch rowerowy, który pozwala na przypięcie roweru w dowolnym miejscu, przez co jest bardzo uniwersalny w użyciu. Poziom zabezpieczenia, jaki daje łańcuch rowerowy, w stosunku do jego wagi jest dla wielu rowerzystów optymalny. 
Pełne zabezpieczenie roweu daje kombinacja np. u-locka oraz linki rowerowej, którą przeplecioną przez koła roweru i - najlepiej rówież przez siodełko, możemy przypiąć np. do stojaka, w którym umieszczamy rower. 
Obecnie stosowane materiały, jakich używają producenci, tj. hartowana stal, gumowe lub wyprodukowane z tworzywa elementy zabepieczające oraz w pełni zabezpieczające zamki kłódek, pozwalają każdemu rowerzyście w pełni zabezpieczyć swój rower.
Pokazano 1 - 18 z 157 produktów
na stronę