Rowery MTB

MTB  to specyficzny rodzaj roweru górskiego. Jego nazwa to akronim od angielskiej nazwy Mountain Terrain Bike oznczający wersję przeznaczoną do porusznia sie w terenie trudniejszym niż ścieżki miejskie czy leśne utwardzane dukty. Oznacza to, że można go używać w górach, szlakach leśnych, czy też po specjalnie do tego celu zaprojektowanych torach przeszkód.
Ten rodzaj wymaga specyficznej budowy - wyposażenia w różnego typu amortyzatory (w sztycy siodełka, ramie, widelcu a nawet w mostku kierownicy czy w siodełku), jest on masywniejszy, w związku z koniecznością zwiększonej wytrzymałości oraz posiada ramę, której kształt (hardtail, pełna amortyzacja w przypadku modeli downhill) i użyty do jej wykonania materiał (aluminium, tytan, włókno węglowe, bambus, rzedziej - stal) zależy od specyficznego przeznaczenia.
Na uwagę załuguje także także wyposażenie w szczegolnego rodzaju koła i opony, które muszą wyróżniać się więszą niż standardowa szerokością, z możliwością dobrania rodzaju bieżnika (gładszy bieżnik w terenie mniej wymagającym, głębszy na trasach trudniejszych, wymagająch utrzymania trakcji. Rozmair kół wymaga dostosowania do wzrostu rowerzysty. W zakresie dostępności ilości przerzutek, Klienci mogą dokonać wyboru w bardzo szerokim wachlarzu ich ilości.