Rowery dziecięce

Rowery dziecięcie to bardzo ważny segment rynku rowerowego. Klienci Damelo mogą dokonać wyboru spośród wielu modeli, w zależności od wieku dziecka, stopnia zaawansowania, a także - nie bez znaczenia - preferencji kolorystycznych. Nowoczesne modele w niczym nie odbiegają technologicznie i designersko od wersji dla dorosłych. Można nawet powiedzieć, że wymagania stawiane przed nimi, wymagają od producentów szczególnej troski. Za szczególnie ważne należy uznać solidną osłonę łańcucha, zabezpieczajacą przed wkęceniem się odzieży, wygodne siodełko, funkcjonalne i wyraźne oświetlenie oraz - oczywiście bardzo ważne - głośny, piękny dzwonek rowerowy. 
Aby właściwie dobrać rozmiar powinno się wziąć pod uwagę wzrost dziecka. Orientacyjnie przyjmuje się dla dzieci od 2 do 4 lat wielkość koła to 12" - 20", dla dzieci o wieku 8 - 12 lat przeznaczone są te o wielkości koła 24", zaś dla dzieci w wieku od 10 do lat 14 - odpowiednia wielkość koła to 26". Warto zwrócić uwage na możliwość regulacji wysokości siodełka i kierownicy, co pozwalana na wydłużenie okresu używania w toku zwiększania się wzrostu dziecka. 
Dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę przeznaczone są modele biegowe - bez pedałów, pozwalajace na szbkie zdobycie umiejętnosci balansowania i kontrolowania równowagi.
Pokazano 1 - 18 z 56 produktów
na stronę